Úsporné panely Heatkeeper

Na internetu najdete tisíce a tisíce rad, jak snížit náklady na vytápění nejen v bytech. Nebudu je tady všechny rozvádět, pokud ste se o ně zajímali tak je znáte nazpaměť. Letošní mrazivá zima dala zabrat nejen hasičům, ale především plynovým přípojkám a kotlům. Ten kdo již investoval do snížení nákladů na vytápění např. pořízením nového kotle, regulací, novými izolačními okny, zateplením budovy a změnou přístupu k vytápění má ještě jednu možnost jak snížit náklady. Má poslední možnost, kdy po její aplikaci už nebude vystaven stavu, kdy bude ještě nějaká další.

Týká se to samozřejmě těch, co nemají podlahové vytápění, vzdušné vytápění a infračervené panely na stěnách. Prostě těch co mají klasické radiátory a pozor netýká se to jen rodinných domků.

Radiátor

Topení topí tak, že do něj proudí horká voda, která přes radiátor ohřívá vzduch. Hlavní pravidlo je, že teplota vody, která proudí do radiátoru je pokaždé jiná v závislosti na venkovní teplotě. Tudíž pokud je venku tepleji, voda co bude proudit do radiátoru budě méně teplá, pokud bude venku zima (např. -10) voda bude maximálně teplá. Maximálně znamená, že do radiátorů dle norem může proudit voda o maximální teplotě. V našem domě je tato teplota vody nastavena na 60 ºC.

Kdysi v jeskyni stačil otevřený oheň a hodně dřeva a bylo teplo. Potom třeba na hradě byl skoro v každé místnosti krb a teplo také bylo.A v domě je třeba také krb, ale už je více místností, tak se teplem z ohně v kotli ohřívá voda, která se trubkama rozvádí po jednotlivých místnostech do radiátorů, které to teplo vyzáří do místnosti. Ochlazená voda z radiátorů se vrací do kotle, kde se znovu ohřívá. Novější kotle získávají teplo spalováním plynu, nebo jsou i elektrické kotle. Do velkých místností s mnoha okny se dávají větší radiátory, do malých menší, podle toho se také dávají i průměry trubek, aby tam potřebné množství vody stačilo donést potřebné množství tepla. Teplá voda ohřeje radiátor a jeho teplá - horká - vařící plocha odevzdává teplo sáláním okolnímu vzduchu a po odevzdání tepla se trochu ochlazená voda vrací zpátky do kotle a tam se znovu přihřeje a zase šup na cesty a do radiátorů...



Tepelná účinnost radiátoru závisí předně na jeho povrchu a tvaru. Pro dosažení co největšího povrchu je často tvořen svislými žebry s podélnými průduchy, což podporuje přirozenou cirkulaci vzduchu. Žebrový radiátor však zabírá dost místa, proto se dnes často používají ploché radiátory z ocelového plechu.

Účinnost výměny tepla závisí také na umístění radiátoru. Pevně zabudované radiátory se umísťují dole na stěnu, blízko podlahy, a nejčastěji pod okny, aby se zajistila cirkulace vzduchu v místnosti. Chladný vzduch od okna se radiátorem ohřívá a stoupá ke stropu. Je také důležité, aby cirkulaci nic nebránilo - například záclony nebo předměty položené na radiátor.

Reflexe

V současnosti se v oboru suché výstavby používá tzv. temoreflexní fólie. Ta funguje tak, že odráží sálavou složku šíření tepla vzduchem, která je významná a v některých případech, jako je zejména teplo vyzařované sluncem, výrazně dominující. Tím, že fólie tepelné záření odrazí a tedy nepřijme, nemůže ho jako teplo ani přenášet dál. Stavební fyzika jev pojmenovala tak, že se v důsledku odrazu zvýší odpor při přestupu tepla při sálání. Tím, že fólie sálavé teplo nepohlcuje, se méně zahřívá. Člověk, který je v blízkosti i velmi chladné termoreflexní fólie, žádný chlad necítí, neboť fólie – byť chladná – odráží zpět teplo, které člověk vyzařuje.

Vzhledem k tomu, že je dnes u termoreflexních fólií dosahována odrazivost na úrovni až 97 % energetického výkonu dopadajícího záření, znamená to, že se odpor při přestupu tepla při sálání zvýší natolik, že fólie prakticky propouští jen teplo, které přijme při vedení a proudění vzduchu.

Reflexní folie mají svůj smysl, ale pouze tam, kde je jejich instalace možná. Vy už ale máte hotovo a jen přemýšlíte, jak tu reflexi využít taky. Zapomeňte na různé folie a šílenosti co prodávají v Bauhausu, když je tu levné, efektivnější řešení, kde nemusíte ani radiátory sundávat a montáž zvládnete rychle a sami.

Jedná se o licencovaný produkt vyráběný v Anglii, který je v ČR absolutní novinkou. Počítá se u nich s návratností vložené investice v průběhu jedné topné sezóny, tedy do 12-ti měsíců.

Rozměry 1 panelu 580 mm x 450 mm x 8 mm (v x š x h).
Pro izolaci běžného radiátoru je zapotřebí 2 až 2,5 odrazného panelu, který se nalepí pomocí oboustranné lepicí pásky na stěnu za radiátor. Na našem webu v sekci „materiály ke stažení,“ naleznete tabulku potřebného množství panelů dle rozměrů radiátoru.
Cena panelu je 110 Kč bez DPH, možnost množstevních slev po individuální dohodě.
Cena zahrnuje lepicí pásku nutnou k instalaci panelů (při objednávkách 4 a více kusů).
Při objednávce nad 200 ks je doprava zdarma.
Pro instalaci není nutno sundávat radiátor. Instalaci si provádí zákazník sám dle českého návodu, který je obsažen v dodávce. Instalace je snadná.
Přínos instalace
Teplá voda uvnitř topného systému se vrací do kotle o vyšší teplotě.
Topný systém vyžaduje méně energie k opětovnému ohřátí vody v kotli.
Topná jednotka (radiátor) zůstává teplejší.
Nárůstem odraženého tepla do místnosti, se zlepší tepelná pohoda a umožní regulačnímu systému snížit teplotu vody v topné soustavě v průměru o 10 °C.
Nižší nároky objektu na teplo, jehož výsledkem je nižší spotřeba energií (plyn, el. energie, topné palivo atd.).
Snižuje počet cyklů kotle, tím zvyšuje jeho životnost.
Průměrná úspora nákladů na vytápění se pohybuje mezi 15 % – 23 % nákladů ročně.
Návratnost investice je obvykle za jednu topnou sezonu.
Zlepšení celkové cirkulace vzduchu v místnostech.
Snižují tepelný prostup obvodovými stěnami.
Panel odráží více než 93 % vyzářeného tepla zpět do místnosti.
Instalace snižuje produkci skleníkových plynů.
Instalace odrazných panelů

Úsporné panely Heatkeeper Adresa : http://www.uspornepanely.cz
Kategorie: Bydlení­, nemovitosti
Klíčová slova: úsporné panely, heatkeeper, reflexe tepla, radiátor, odraz tepla, reflexní fólie
Uloženo: 21.04.2012
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

Tip: nejlepší výběr dovolených 2024


 
Copyright © 2005-2024 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde