Dle statistik se v České republice zaběhnou každoročně tisíce psů. Když už se pejsek zaběhne, je několik možností, jak ztraceného psa identifikovat a poté vrátit majiteli.
Tetování psů
Tetování tenkou jehlou se do kůže vpravuje speciální barva. Pes se tetuje buď do ušního boltce, nebo do předkolenní řasy. Tetovací znak se však na ztraceném a vyděšeném psu velmi špatně hledá.
Čipování psů
Trvalé označování psů, tzv. čipování je bezpečné a čip zůstane v těle psa několik let. Samotné očipování Vašeho mazlíčka však ještě nezaručí, že se k Vám zaběhnutý pes v pořádku vrátí. Kromě samotného čipu je totiž nutná také registrace ve speciální evidenci. Pokud tedy zvíře je čipované, ale není registrováno, může snadno skončit v útulku. Další nevýhodou čipu může být relativní nedostupnost čteček. Čip určitě nelze oproti tetování přečíst kdykoliv a kdekoliv prostým lidským okem, k jeho identifikaci je potřebná tzv. čtečka.
Identifikační známka
Pokud někdo najde zatoulaného pejska, je určitě snadnější přečíst identifikační údaje ze psí známky na obojku, než se dopátrat údajů z tetování či čipu. Identifikační známky s vyrytými údaji zachránily už miliony psů na celém světě před pobytem v útulku nebo dokonce před utracením.
Široký výběr identifikačních známek pro psy i kočky a jejich rytí nabízí petway.cz. Od smaltovaných známek s různými motivy, přes klasické mosazné až po eloxované, které vynikají svou lehkostí a možností vyrytí textu z obou stran. Na známku si můžete nechat vyrýt text dle přání.
Gravírování (rytí) údajů a expedici známek společnost provádí do 24 hod., nebo na počkání.