Uvažujete nad úpravou omítky ve vašem interiéru a hledáte co nejjednodušší řešení? Strojní omítky nabízí ve srovnání s manuálně prováděnými omítkami řadu výhod. Mezi ty hlavní patří rychlost realizace strojní omítky, minimalizace ztrát materiálu a úspora nákladů na míchání a transport.
Co je nezbytné provést před realizací strojní omítky?
Pro aplikaci strojní omítky je potřeba mít správně upravený podklad. Proto je nejprve nutná důkladná bandáž přechodů mezi různými materiály (beton a pálené zdivo). Vnější rohy opatřete vyztužovacími ocelovými rohovníky, aby nedošlo k jejich poškození. Po této přípravě je možné začít se samotnou aplikací strojní omítky.
Aplikace strojní omítky
Strojní omítka se provádí oproti běžným omítkám v mnohem kratší době. Nejprve se nastříká jádrová omítka v tloušťce 1,5 až 2 cm podle rovnosti stěn a ta se následně upraví pomocí stahovací hliníkové latě do požadované rovnosti a svislosti (+/- 5 cm). Po zaschnutí se jádrová strojní omítka doupraví takzvaným zaškrábaním klínovou latí do rovnosti +/- 2 cm. Na závěr je nutné aplikovat jednu nebo dvě vrstvy jemné štukové strojní omítky. Konečnou úpravu strojní omítky provádíme zaštukováním houbovým nebo plstěným filcem.
Varianty strojní omítky
Strojní omítku lze rozdělit podle typu použité směsi: •strojní omítky z pytlovaných směsí •strojní omítky z volně ložených směsí Více informací získáte také na webu http://www.tovr.cz/strojni-omitky/. Pro realizaci strojní omítky je nezbytné zajistit určité přívody a dodávky elektrické energie a vody. Konkrétně se neobejdete bez: •1x přípojky 220 V •1x přípojky 380 V s jištěním 32C •dodávky vody s venkovním závitem ¾ ´´ a minimálním tlakem 3 bary
Ověřte si i vy výhody strojní omítky a svěřte její realizaci do rukou odborníků ze společnosti Tovr. Rychlost aplikace, cenová úspora i další vlastnosti strojní omítky jistě povedou k vaší naprosté spokojenosti.