Piercing, módní záležitost, jehož historie sahá do dávnověku. Jak vznikl a jaký piercing nosili naši předci? Piercing, zdobení těla, určené nejen pro krásu, ale také ukázka odvahy, bojovnosti a statečnosti. První zmínky o piercingu můžeme vystopovat v bibli, konkrétně ve starém zákoně. Bižuterie v nose nebo uších byla znakem společenského postavení a bohatství. Rebeka, žena Izáka dostala svatebním darem kroužek do nosu.
Piercing není jen výsadou dnešní doby. Ve starém Egyptě privilegium nošení piercingu bylo určeno bohatým osobám a piercing pupíku byl výsadou faraona a jeho rodinných příslušníků. Ve starém Římě propíchnuté uši a nošení náušnic znamenaly vysoké společenské postavení. Bojovníci si propichovali bradavky za účelem prokázat odvahu a statečnost. Naproti tomu staří Řekové označovali piercingem špiony.
Piercing nebyl znám jen v Evropě, ale byl součástí kultury a tradičních obřadů Mayů a Aztéků. Šamani a kouzelníci si propichovali jazyky za účelem lepší komunikace s bohy. Piercing jazyka byl brán jako nejvyšší oběť k získání osvícení a přiblížení se k bohům. Bojovníci si propichovali nosní dírky, aby ukázali nepřátelům statečnost, odvahu a bojovnost. Dodnes je v různých kulturách piercing určen bojovníkům. Bojovníci afrických kmenů si roztahují spodní ret nebo ušní boltec, do kterých si vkládají kruhy, které označují jejich status.
Ranné křesťanství piercing a zdobení těla šperky neuznávalo a považovalo je za znaky pohanství. Až v 17. století se opět zdobení těla vrátilo a bylo považováno za symbol mužství. Velkou zajímavostí je používání piercingu v alžbětinské době, kdy si muži z důvodu velmi úzkých kalhot přichytávali své přirození, aby zabránili vzniku nežádoucích situací.
Chcete domácí mazlíčky? Líbí se Vám želva nádherná, Osmák degu nebo čeští hadi? Nejprve si o nich něco přečtěte.