To že řemeslo má zlaté dno,se říká od nepaměti a i v dnešní době,kdy je ve spoustě profesí člověk nahrazován stroji jsou profese,ve kterých se toho moc nezměnilo a kde hlavní podíl na kvalitě práce má člověk,nikoliv stroj.
Konkrétně
Pokud se stane člověk šikovným, zručným a znalostmi vybaveným řemeslníkem, práce má dostatek po celý život. Výše výdělku je úměrná dovednostem..
V dávných dobách byl prakticky každý majitel domu svým vlastním tesařem, protože si svůj dům musel zpravidla postavit sám. S pozdější specializací povolání vznikla i profese tesaře. V důsledku zakládání cechů a utajování zvláště důležitých a zajímavých pracovních postupů se tesaři ve středověku stali nepostradatelnými, především ve městech.
Zejména stavba prestižních budov se složitě tvarovanými střechami, jako byly radnice a cechovní domy, se již neobešla bez odbornosti, kterou tesaři zaručovali. Zkušený tesař své umění pečlivě střežil a předával je pouze vyvolenému kolegovi, zpravidla svému synu. Zvláště vůči svým tovaryšům býval opatrný. Důležité práce jako například rýsování střechy prováděl zásadně sám.
Tesařské práce jsou poměrně manuálně namáhavé,ale práce s vonavým dřevem je tomu odměnou:-)
Chcete domácí mazlíčky? Líbí se Vám želva nádherná, Osmák degu nebo čeští hadi? Nejprve si o nich něco přečtěte.