Přijde první upomínka, po ní druhá, půjček je víc a máte pocit, že nejlépe bude zalézt do nory a ono to přece nějak dopadne. Řešením je komunikace s věřiteli a dohodnutí podmínek splácení. Řeknete si, to můžu udělat sám, na to nepotřebuji správce dluhů, ale důležitým důvodem nepříjemného stavu je právě nekomunikace s věřiteli. Je potom spravování dluhů podvod?
Podvod = obohacení sebe ke škodě cizího majetku nebo uvedením někoho v omyl, využití něčího omylu nebo zamlčení podstatné skutečnosti a způsobení tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou. Oddlužení
Na trhu je řada společností, které nabízející oddlužení. V mnoha případech se o žádné oddlužení nejedná. Nově existuje Asociace správců dluhů, pro kterou hlavním mottem, aby lidé nepodlehli neseriózním podnikatelům. Určitě jste se s takovýmto případem ve svém životě setkali, a byli jste osloveni neseriózní společností. Na základě těchto poznatků jsme se rozhodli oddělit seriózní podnikatele od nepoctivých. Každý seriózní správce dluhů prošel školením a úspěšně složil zkoušku, na základě které obdržel certifikát od naší asociace. Pokud uvažujete o oddlužení, žádejte vždy po podnikateli předložení certifikátu o způsobilosti k této činnosti. Jenom tímto si zajistíte skutečné řešení Vašich problémů.
Lidé si dopřávají zboží a služby, na které nemají peníze. Vstříc jim vychází nepřeberné množství bankovních i nebankovních institucí, které poskytují půjčky, úvěry, leasingy či hypotéky prakticky komukoliv i bez ručitele. Prakticky žádná z těchto institucí důkladně nezkoumá bonitu a finanční situaci klienta, a proto se nezdráhají půjčit i několikrát za sebou. Některé finanční společnosti se přímo specializují na nezaměstnané osoby či takové, které mají nízkou finanční gramotnost.
Je to podvod?
To, že nejde o podvod, zjistíte mj. tím, že firma opravdu existuje. Nemá vymyšlenou adresu. Zvedá telefony, komunikuje. Má aktivní internetové stránky a je otevřená. Ano to všechno ještě nestačí, nejdůležitější je osobní zkušenost a případně reference. Asterie podvod není.