Rotační lasery vysílají okem viditelný laserový paprsek červené nebo zelené barvy, který je však většinou dobře viditelný pouze v interiérech. V exteriéru je vhodné používat přijímač laserového paprsku (detektor), který bývá nedílnou součástí standardní sestavy. Některé přijímače jsou dokonce multifunkční a pracují zároveň i jako dálkové ovládání.
Rotační laser může pracovat denně
Využití stavebních laserů je velmi široké a rozmanité. Dá se dokonce napsat, že neexistuje měřická úloha, při které by nemohlo být laserové zařízení použito. Jednoduchý příklad: při zakládání stavby se prostřednictvím rotačního laseru realizuje vodorovná (nebo i skloněná) rovina při úvodní přípravě terénu. Rotační laser lze poté využít i při přesném srovnávání podkladních vrstev před betonáží základové desky nebo základových roštů. Velkou výhodou pak je to, že je rotační laser možné využít i pro kontrolu roviny při betonáži, aniž by jej bylo nutné přestavovat.
Jak rotační laser vybírat
Při výběru jakéhokoliv rotačního laseru postupujte s rozmyslem. Vždy se nechejte informovat o přesnosti přístroje, jeho odolnosti (označení IP - mimochodem maximální odolnost je IP68) a také nezapomeňte na dostupnost servisu. Každý ztracený den zapříčiněný nekvalitní podporou vás bude stát nemálo finančních prostředků.